POKAŻ NUMER

Dietetyka kliniczna

dietetyk opole
Niedowaga, nadwaga, otyłość, żywienie dzieci i sportowców

Choroby dietozależne takie jak cukrzyca, problemy jelitowe, nietolerancje pokarmowe, nadciśnienie czy problematyczna tarczyca to niewątpliwie kłopotliwe zagadnienia, z którymi borykają się niektórzy z nas.

W dzisiejszych czasach wiele osób ma problemy z wagą i prawidłowym sposobem odżywiania się. Z przykrością należy stwierdzić, że tego rodzaju kłopoty dotyczą również dzieci nawet w wieku przedszkolnym, wśród których widać spory problem z bardzo złymi nawykami żywieniowymi.

Dodatkowo siedzący tryb życia, długotrwały stres, a także niektóre choroby autoimmunologiczne dodatkowo negatywnie wpływają na naszą sylwetkę oraz samopoczucie.

Każdego dnia przybywa osób, które zupełnie nie radzą sobie z wahaniami wagi, czy utrzymaniem zdrowego stylu życia. W sytuacji takiej wskazane jest skorzystanie z porady dietetyka. Dietetyk to osoba, która z założenia ma nam pomóc ustabilizować wagę i np. zrzucić zbędne kilogramy, dopasowując rodzaj diety do indywidualnych potrzeb każdego z nas.

Dietetyk kliniczny – kto to?

Ze względu na fakt, iż dietetyka to bardzo szeroki zakres wiedzy, wyodrębnić można różne jej specjalizacje.

Przedstawicielem jednej z nich jest właśnie dietetyk kliniczny. Najłatwiej obrazując jest to osoba, która specjalizuje się w zdrowym żywieniu dopasowując dietę do stanu zdrowia swoich pacjentów.

 

Posiada ona szeroką wiedzę na temat tego, jak żywić pacjenta na różnych etapach zaawansowania choroby, by nie dopuścić do jej dalszego rozwoju a przy tym wspomagać proces zdrowienia.

Dietetyk kliniczny dobiera rodzaj diety na podstawie wiedzy o zależnościach między układem pokarmowym a innymi układami znajdującymi się w ciele człowieka.

Czym zajmuje się dietetyk kliniczny?

Do podstawowych obowiązków dietetyka klinicznego należy:

 

  • przeprowadzenie wywiadu żywieniowego,
  • dokonanie oceny stanu odżywienia pacjenta, jak i jego nawyków żywieniowych,
  • analiza wyników badań laboratoryjnych określających poziom składników odżywczych w organizmie pacjenta.

 

Na tej podstawie dietetyk kliniczny nie tylko dopasowuje diety do chorego, ale też edukuje Pacjenta oraz jego opiekunów w zakresie żywienia.

OFERTA !

 

**Gotowe diety

 

Diety redukcyjne

 

Diety profilaktyczne

 

Modele diety

 

Diety wegetariańskie

 

** Dieta online

PAMIĘTAJMY !

 

Dietetyk to specjalista, do którego udajemy się, aby pozbyć się złych nawyków żywieniowych, zwalczyć nadmierne kilogramy i poczuć się dobrze we własnej skórze!

 

Dlatego warto zgłosić się do specjalisty w przypadku zmagania się z takimi dolegliwościami i chorobami, jak:

  • refluks żołądkowo-przełykowy
  • wrzodziejące zapalenie jelit
  • choroba wrzodowa
  • zespół jelita drażliwego (IBS)
  • przerost flory bakteryjnej jelit (SIBO)
  • łuszczyca
  • cukrzyca
  • insulinooporność
  • hipoglikemia
  • niedoczynność i nadczynność tarczycy
  • choroba Hashimoto
  • choroba Gravesa-Basedowa

W Klinice MEDITEKA macie Państwo możliwość skorzystania z porad doświadczonego Dietetyka klinicznego, który stale pogłębia swoją wiedzę dotyczącą żywienia oraz suplementacji. Nasz specjalista praktykuje holistyczne podejście do pacjenta, a jego plany żywieniowe charakteryzują się niepowtarzalnością i indywidualnym dopasowaniem pod kątem choroby ale również preferencji żywieniowych pacjenta.

Pierwsza wizyta

 

Zmiana sposobu odżywiania, dieta, nowe nawyki – wszystko to oznacza dużą zmianę również i w życiu – dlatego należy się do niej jak najlepiej przygotować.

Podczas pierwszej wizyty Dietetyk zapoznaje się ze stanem zdrowia pacjenta, sposobem jego odżywiania, stylem życia . Przeprowadza szczegółowy wywiad żywieniowy tak, aby pomóc osobie pragnącej dokonać tych zmian.

Specjalistyczne badania

 

Dzięki specjalistycznym badaniom pomiarowym oceniona zostanie nie tylko aktualna masa czy poziom tkanki tłuszczowej Pacjenta ale także jędrność ciała. Dzięki uzyskanym wynikom Pacjent dowiaduje się m.in. czy jego organizm posiada dostateczną ilość tkanki mięśniowej, jakie jest jego zapotrzebowanie na kalorie, ile musisz naprawdę ważyć oraz ile potrzebujesz czasu by zrzucić zbędne pokłady tłuszczu.

Wywiad żywieniowy

 

Na jego podstawie możliwe jest ułożenie jadłospisu dostosowanego do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Dzięki przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu dobierane są odpowiednie produkty spożywcze na podstawie , których komponuje się zestaw posiłków.